Ekspozycja na zimno

Ekspozycja na zimno…

Jest to integralna część stylu treningu Aristos Tropos (jak również  Metody Wima Hofa);  ekspozycja na zimno jest nierozerwalnie połaczona z praktyką codzienną, z treninigiem i codzienną terapią…

Odpowiednie podsekcje w ramach niniejszej zakładki stanowią praktyczne wskazówki, dotyczące ekspozycji na zimno, zwłaszcza w ramach stosowania lodowatych pryszniców przy użyciu Cold Shower Enhancer oraz produkcji lodu do codziennego korzystania z CSE.

Ekspozycja na zimno, jak wspomniano powyżej, jest formą treningu i terapii, i jako taka musi być odpowienio kontrolowana i modyfikowana, zgodnie z aktualnymi zaleceniami lub wskazówkami doświadczonego trenera, terapeuty lub zaufanej i doświadczonej w tym osoby. Powinno się stosować zimne prysznice na codzień, ale od czasu do czasu również morsować w naturze lub wchodzić w pełne zanurzenie w pojemniku z lodem.

Zwłaszcza dwie ostatnie formy ekspozycji na zimno nie powinny być wykonywane w pojedynkę, a zawsze powinniśmy mieć pod ręką osobę, która udzieli nam pomocy w przypadku, gdy takiej pomocy będziemy potrzebować. To zalecenie jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku osób z dolegliwościami układu krążenia, głównie mięśnia sercowego, ale również chorobami ogólnie biorąc psychicznymi.

Nieumiejętne stosowanie ekspozycji na zimno może nie tylko skończyć się tragicznie, ale jej długotrwałe skutki mogą doprowadzić do przeciwnych skutków od zamierzonych.